Izabella Frączyk

O autorce

Drogi Czytelniku!

Skoro zawędrowałeś aż tutaj, miło mi Cię powitać na stronie poświęconej mojej twórczości. Jesteś kobietą? Mężczyzną? Szukasz relaksu? Pretekstu do śmiechu? Pomysłu na prezent? Świetnie trafiłeś, zatem klika słów o mnie:

Urodziłam się 4 lipca 1970 roku w Krakowie. Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Przez lata poświęcone pracy zawodowej zajmowałam się zarządzaniem i organizacją działów sprzedaży w krajowych i międzynarodowych korporacjach, by finalnie zostać samodzielnym doradcą w zakresie tworzenia i wdrażania systemów naprawczych dla małych i średnich firm.

Pisarstwem zajmuję się od 2009 roku. Mam fajnego męża, dwoje udanych dzieci, kota i psa, od którego wszystko się zaczęło. Nieduży, zabiedzony przybłęda przywieziony z wakacji dostarczył mi tak wiele ekstremalnych wrażeń, że dla rozweselenia znajomych zaczęłam je opisywać na jednym z internetowych forów. Poczciwe, acz nieco zwichrowane psychicznie psisko, prawie codziennie fundowało mi nową porcję adrenaliny oraz wrażenia – od łez bezsilności po ból brzucha ze śmiechu. Nie wiadomo kiedy powstało coś w stylu opowieści w odcinkach, a mój szalony pies zyskał rzeszę wielbicieli, którzy z utęsknieniem wyczekiwali kolejnych odcinków.

Tak się zaczęło. Gdy oznajmiłam, że piszę książkę, paru osobom z mojego najbliższego otoczenia ze zdziwienia odebrało mowę, ale gdy dostali do rąk roboczy tekst  mojej debiutanckiej powieści, przecierali oczy ze zdumienia. No i poszły konie po betonie. Po ciepłym przyjęciu pierwszej powieści „Pokręcone losy Klary” prawie natychmiast powstały „Kobiety z odzysku”, które już w pierwszych dniach sprzedaży trafiły na listę bestsellerów w Empiku.

Moje powieści dedykuję nie tylko kobietom. Przygody bohaterów osadzone w obecnej polskiej rzeczywistości sprawią, że często w czasie lektury odnajdziecie samych siebie. Zobaczycie się w tak krzywym zwierciadle, że uśmiejecie się do łez. Niemniej to nie tylko komedie. To głównie opowieści o ludzkich relacjach i o życiu, które w każdej minucie potrafi być barwne i zabawne. Wystarczy czasem zmienić kąt widzenia i dosłownie na sekundę przerwać codzienny pęd.

Zapraszam do lektury.

Niniejszym oświadczam, iż nazwy, historie, postaci i ich nazwiska oraz wydarzenia opisane w moich powieściach są fikcyjne, a jakiekolwiek podobieństwa i zbieżności są przypadkowe, i stanowią przedmiot fikcji literackiej.

Izabella Frączyk